O mnie

prof. dr hab. Jerzy Hausner

Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Fundacja GAP

Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit oraz Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, b. wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001-2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, laureat nagród: Kisiela, Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego, doktor honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Przez lata pełnił rolę Społecznego Pełnomocnika Rektora UEK ds. Kultury i Sportu. Na przestrzeni wielu lat koordynował szereg projektów badawczych, w tym międzynarodowych. Przyczynił się do upowszechnienia polskiej nauki i wiedzy o gospodarce za granicą. Były wicepremier i minister gospodarki, pracy i polityki społecznej, poseł na Sejm 2001-2005, członek Rady Polityki Pieniężnej III kadencji, członek korespondent Polskiej Akademii Umiejętności. Profesor Jerzy Hausner jest autorem ponad 550 publikacji z zakresu ekonomii politycznej oraz zarządzania publicznego. W uznaniu wybitnych zasług w służbie publicznej został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat wielu nagród, m.in. Kisiela, im. Władysława Grabskiego i Edwarda Lipińskiego. W roku 2020 książka prof. Hausnera „Społeczna czasoprzestrzeń gospodarowania. W kierunku ekonomii wartości” uzyskała Nagrodę Kopernikańską Miasta Krakowa przyznawaną przez Polską Akademię Umiejętności oraz nagrodę im. Edwarda Lipińskiego przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
Żonaty, ma dwie córki, pięciu wnuków i jedną wnuczkę.

Curriculum Vitae / biogram / zdjęcia