Szkolenie [KOM]: Jak zrozumieć sprawozdanie finansowe?

Szkolenie [KOM]: Jak zrozumieć sprawozdanie finansowe?

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „Jak zrozumieć sprawozdanie finansowe i dlaczego polityka rachunkowości jest ważna”. Szkolenie odbędzie się 9.03. br. (w godzinach 9:30 – 16:00) w Centrum Obywatelskim w Krakowie (ul. Reymonta 20; budynek stadionu Wisły Kraków).

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do kadry zarządzającej w organizacjach pozarządowych z Krakowa oraz powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego i wielickiego.

 

Niezależnie czy organizacja pozarządowa prowadzi księgowość samodzielnie czy zleca ją do biura rachunkowego, to kierownictwo jednostki ponosi prawną odpowiedzialność za zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz za zasady rachunkowe (politykę rachunkowości) zgodnie, z którą prowadzona jest księgowość organizacji. Dlatego też warto posiadać wiedzę pozwalającą zrozumieć, co i dlaczego podpisujemy.

 

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo:

  • o tym, po co w organizacji jest rachunkowość, jaka jest jej istota i kim są użytkownicy sprawozdań finansowych;
  • o odpowiedzialności (karnej) kierownika jednostki za wykonywanie obowiązków z zakresu rachunkowości, wynikającej nie tylko z Ustawy o Rachunkowości, lecz również m.in. z Kodeksu Karnego;
  • czym jest polityka rachunkowości, co zawiera i jakie i jest jej znaczenie dla całej organizacji;
  • z czego składa się sprawozdanie finansowe;
  • jakie dokładnie elementy tworzą bilans i rachunek wyników, co one przedstawiają i jak należy interpretować wykazywane w sprawozdaniu finansowym wartości;
  • jak ścisła jest zależność między polityką rachunkowości, a danymi zawartymi w sprawozdaniu finansowym;
  • o tym, że to kierownik jednostki decyduje o klasyfikacji i ujęciu licznych zdarzeń gospodarczych, które mogą mieć znaczący wpływ na wielkość wykazywanego zysku (lub straty).

 

Zapisy

Na szkolenie obowiązują zapisy. Aby zapisać się na szkolenie należy w terminie do 4 marca 2018 r. wykonać wszystkie trzy opisane poniżej kroki:

  1. Przesłać zgłoszenie 
  2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
    • dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) – uproszczony formularz 
    • dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektu MOWES – pełny formularz
  3. Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres mowes@fundacjagap.pl w terminie do 4 marca 2018r.

 

UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Po spełnieniu powyższych formalności otrzymacie Państwo informację na temat zakwalifikowania się do udziału w szkoleniu.

 

Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona. Jedna organizacja może zgłosić maksymalnie 5 osób.

Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES: pobierz 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowes@fundacjagap.pl), telefoniczny:  12 423 76 05 w. 22 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP (ul. Bandurskiego 58/11, Kraków). W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

 

 

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w ramach projektu „MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny”  realizowanego w Osi Priorytetowej 9, Działania 9.3, Poddziałania A, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content