Szkolenie [MZ]: Prawo pracy w  organizacjach pozarządowych

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie problematycznych zagadnień prawa pracy m.in. związanych z dokumentacją pracowniczą, czasem pracy, a także wskazanie uczestnikom różnic pomiędzy świadczeniem pracy w ramach umowy o pracę i na podstawie umów cywilnoprawnych. Podczas szkolenia omówione zostaną wątpliwości, zgłaszane przez uczestników.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

• Kiedy można zawrzeć umowę cywilnoprawną, a kiedy konieczne jest zawarcie umowy o pracę;
  • Co w praktyce oznacza, że pracownikowi najpóźniej przed dopuszczeniem do pracy należy potwierdzić warunki pracy na piśmie;
  • Jakie wymogi wprowadzają przepisy w zakresie obowiązku zapewnienia przyjmującemu zlecenie – minimalnej stawki godzinowej;
  • Rozwiązania w których praca w tej samej dobie nie będzie stanowiła pracy w godzinach nadliczbowych;
  • W jaki sposób zredagować zapisy w umowie o pracę;
  • Jakie są zasady udzielania urlopu wypoczynkowego;
  • Czy czas podróży służbowej i szkoleń stanowi czas pracy pracownika;
  • Kiedy wydawać świadectwo pracy i jak powinna wyglądać jego treść.

Szkolenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich członków, pracowników oraz wolontariuszy organizacji pozarządowych z obszaru Małopolski Zachodniej (tj. z powiatów: Olkuskiego, Chrzanowskiego, Oświęcimskiego i Wadowickiego).

Podczas szkolenia będzie dostępny catering.

Osoba prowadząca kurs:

Zbigniew Zych – radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, specjalista z prawa pracy, doświadczony trener, praktyk, autor publikacji i współorganizator konferencji z prawa pracy, absolwent kierunków: prawo, administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Termin:
Szkolenie odbędzie się 24 marca 2018 r. (sobota)
Rekrutacja do 12 marca 2018 r.

Miejsce:
Oświęcim, ul. Dąbrowskiego 15 (Centrum Aktywności Społecznej).

Czas trwania:
od 9:00 do 15:30

Rekrutacja:

1. Zapisy w internetowym formularzu Google.
  2. Wypełnienie i przesłanie skanów formularzy (jeden dla organizacji):
    • dla organizacji uczestniczących w projekcie MOWES: formularz 1A;
    • dla organizacji nie będących uczestnikami projektu MOWES: formularz 1B;
  3. Wypełnienie i przesłanie skanów formularza danych osobowych (po jednym dla każdej osoby, która będzie brała udział w szkoleniu): Formularz osób delegowanych przez PES;
  4. Jeżeli organizacja prowadzi działalność odpłatną lub gospodarczą wypełnia również formularz pomocy de minimis;
  5. Dostarczenie oryginałów wszystkich formularzy w dniu szkolenia i uczestnictwo w szkoleniu!

Regulamin szkoleń: Regulamin udziału w szkoleniach dla Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Wszystkie informacje mogą znaleźć Państwo na stronie: es.maloposlska.pl.

Zapraszamy!!!

Szkolenia są organizowane przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w ramach projektu „MOWES – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” realizowanego w ramach 9 Osi Priorytetowej: Region spójny społecznie, Działanie 9.3: Wsparcie ekonomii społecznej, Typ projektu: A. Działania wspierające rozwój ekonomii społecznej, obejmujące usługi: animacji lokalnej, rozwoju ekonomii społecznej oraz wsparcia istniejących podmiotów ekonomii społecznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.