VIII Tydzień Ekonomii Społecznej

Sukces i zysk kojarzyły ci się dotychczas tylko z biznesem? Przyjdź na VIII Tydzień Ekonomii Społecznej i odkryj, czy sukces i zysk mogą być cechami ekonomii społecznej?

To już VIII Tydzień Ekonomii Społecznej! Zapraszamy do udziału w dwóch ciekawych wydarzeniach na Uniwersytecie Ekonomicznym:

Debata oksfordzka pn. „Ta izba twierdzi, że Ci którzy pracują społecznie mogą (na tym) zarabiać”

13 listopada 2017 r. (poniedziałek) godz. 11.20-12.50

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Kraków, Budynek Główny, Stara Aula

Prowadzący: dr Marek Benio

W ramach debaty dwie drużyny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Koła Naukowego GAP i Koła Nauk Politycznych „Homo Politicus”) będą prowadzić dyskusję dot. kwestii osiągania zysku przy realizacji przedsięwzięć społecznych. Formuła debaty oksfordzkiej opiera się na umiejętnym budowaniu argumentacji stanowisk za, bądź przeciwko postawionej tezie, a także spójnej i atrakcyjnej prezentacji argumentów przez dwa zespoły – jeden broniący tezy, drugi kontrargumentujący. Obserwacja walki na argumenty zwolenników i przeciwników tezy uznającej możliwość zarabiania na pracy społecznej, pozwali Uczestnikom debaty „wyrobić” sobie własne zdanie czy ekonomia społeczna jest ciekawym sposobem na rozwój zawodowy.

Seminarium pt. „Czynniki sukcesu przedsiębiorstw społecznych”

16 listopada 2017 r. (czwartek) godz. 14.50-16.25

Prowadząca: mgr Agnieszka Pacut

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27, Kraków, pawilon D, sala 6

Celem seminarium jest analiza czynników sukcesu w działalności przedsiębiorstw społecznych w Polsce. W trakcie seminarium zostaną zaprezentowane modele przedsiębiorczości podejmowanej w obszarze społecznym, a także realia, wyzwania i ograniczenia takiej formuły działania. Podstawą do dyskusji będą doświadczenia zaproszonych na seminarium przedsiębiorców społecznych, reprezentujących różne formy organizacyjno-prawne (spółdzielnie socjalne, organizacje non-profit, spółki non profit) oraz realizujących w praktyce odmienne cele społeczne i gospodarcze.

Wydarzenia w ramach VIII Tygodnia Ekonomii Społecznej odbywają się w ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości.

Organizatorzy: Wydział GAP przy współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej, Koło Naukowe GAP.

Wydarzenie organizowane jest na zlecenie Województwa Małopolskiego – jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu Województwa Małopolskiego.