Wizyta studyjna gości z Kazachstanu – Towards strong institutional cooperation between Poland and Kazakhstan.

W dniach 20-25 listopada 2022 w Krakowie gościliśmy reprezentację ekspertów z Kazachstanu:

Dina Shaikhislam (konsultantka ds. polityki oraz specjalistka GR w International Government Affairs Professionals Association, USA), Ruslan Domenko (dyrektor firmy KazTransGlobal), Agil Rustamzade (niezależny analityk wojskowy oraz działacz polityczny w Azerbejdżanie, Ukrainie i Kazachstanie).

Celem wizyty była rozmowa ws. możliwości współpracy Kazachstanu z polskimi instytucjami naukowo-badawczymi i biznesowymi w obszarze rozwoju społeczno-gospodarczego, polityk publicznych oraz integracji międzynarodowej.

Podczas czterech dni spotkań delegacja z Kazachstanu miała możliwość uczestniczyć w rozmowach z ok. 20 specjalistami z zakresu integracji europejskiej, zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorczości i innowacji oraz współpracy naukowo-badawczej. Program wizyty obejmował m.in.:

·        spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (z udziałem m.in. Agaty Machnik-Pado – Prezes Zarządu Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, prof. UEK dr hab. Stanisława Mazura – Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie),

·        spotkanie z przedstawicielami Miasta Krakowa (z udziałem m.in. Wojciecha Łaptasia – Zastępcy Dyrektora Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacyjności Urzędu Miasta Kraków, Dominiki Urbańskiej – Kierownik Centrum Wspierania Inwestorów i Innowacyjnej Gospodarki),

·        spotkanie w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie (z udziałem m.in. Rafała Kulczyckiego – Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Agnieszki Czubak – Kierownik Enterprise Europe Network).

Zwieńczeniem wizyty była sesja dyskusyjna pt. „New Kazakhstan” – Old Problems, zorganizowana w ramach Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

Efektem wizyty studyjnej jest nawiązanie współpracy z Kazakhstan School of Applied Politics w zakresie wspólnej realizacji projektów badawczo-wdrożeniowych oraz konferencji naukowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Kazakhstan School of Applied Politics (KSAP), co było możliwe dzięki dotacji Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „STP – Wizyty Studyjne w Polsce”.