Współpraca Biznesowa Małopolski i Rumunii. Ekonomia Wartości w Praktyce.

Współpraca Biznesowa Małopolski i Rumunii. Ekonomia Wartości w Praktyce.

W debatach o przyszłości gospodarki rozmówcy zwykle skupiają się na tym, jakie technologie okażą się kluczowe dla czwartej rewolucji przemysłowej, jakie zawody zastąpi sztuczna inteligencja, jakie będą konsekwencje wielkich zmian demograficznych itp. To oczywiście ważne tematy. Wśród nich musi jednak znaleźć się też ogólna refleksja, jak prowadzić biznes. Kontekst ten wprowadza m.in. ekonomia wartości. Jeśli kapitalizm ma wydostać się z pułapki, w której się znalazł, trzeba znaleźć w biznesie miejsce również dla wartości nieekonomicznych.

Już 7 grudnia 2021 r. o godz. 11.00 pojawi się kolejna okazaja aby o tym porozmawiać, zapraszamy na konferencję online pt. „Współpraca biznesowa Małopolski i Rumunii. Ekonomia wartości w praktyce”. Do rozmowy o potrzebie budowania relacji i współpracy biznesowej zaproszone zostały firmy, które mogą pochwalić się swoimi działaniami w zakresie odnawiania zasobów, z których korzystają, a także w zakresie myślenia o biznesie w kategoriach relacyjnych i długookresowych. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pokazanie możliwości jakie daje współpraca z przedsiębiorcami z Rumunii.

Podczas pierwszej części konferencji przedstawimy dobre praktyki prowadzenia działalności biznesowej w Rumunii oraz możliwości współpracy biznesowej z Rumunią.

W czasie drugiej część spotkania, w otwartej dyskusji omówimy szanse, jakie stwarza ekonomia wartości oraz sposoby wprowadzenia jej do swojej działalności gospodarczej.

W konferencji udział wezmą:

  • Ignat Timar, Konsul Honorowy Rumunii w Krakowie;
  • Dumitru Ion, konsultant firmy Kompass w Rumunii;
  • Oktawia Gorzeńska, Akademia Przywództwa Edukacyjnego, OEES EduLab;
  • Alain Heureux, Virtuology Academy, Politechnika Gdańska;
  • Ewa Sowińska, Partner ESO Audit, Członkini Rady Programowej OEES;
  • Piotr Voelkel, założyciel Grupy Kapitałowej VOX
  • dr Maciej Grodzicki, ekonomista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydarzenie poprowadzi dr Bartłomiej Biga, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wiceprzewodniczący Rady Programowej OEES.

Konferencja zostanie zorganizowana w całości online. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Open Eyes Economy https://www.youtube.com/channel/UCeJr22S3_OlwbZhTeFJoxdg oraz profilu https://www.facebook.com/OpenEyesEconomy/live

Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim, z tłumaczeniem na język angielski.

Więcej informacji o prelegentach i programie można znaleźć na stronie wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4709757622414328

Konferencja odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour 2021, które jest częścią międzynarodowego kongresu ekonomii wartości Open Eyes Economy Summit 6, który odbył się w Krakowie w dniach 16-17 listopada 2021 r.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Skip to content