Zobacz jak wyglądało 54. Sympozjum GAP

Zobacz jak wyglądało 54. Sympozjum GAP

Niemalże po miesiącu wspominamy 54. Sympozjum, które już przeszło do historii. Za nami dwa dni merytorycznych dyskusji, spotkania z niesamowitymi prelegentami, kolejny mecz piłki nożnej między Kadrą GAP a Studentami GAP oraz legendarne już nocne Śpiewogranie!

Te wszystkie wydarzenia miały miejsce w trakcie 54.Sympozjum GAP, które odbyło się w Ustroniu w dniach 10-12 maja 2023r. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję posłuchać ponad 40 prelegentów ze świata nauki, biznesu czy polityki, a wśród nich byli:  dr Marzenna Guz-Vetter, Rafał Brzoska, Tomasz Brzostowski, prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld czy dr Mirosław Gronicki. W części kulturalnej Sympozjum zorganizowanej przez Agencję Artystyczną GAP mieliśmy okazję podziwiać stały śpiewograniowy skład oraz Zespół Pablopavo i Ludziki, który wprowadził nas w dancingowy klimat.

Tegoroczne dwa dni 54. Sympozjum dotyczyły tematów aktualnych, bo Rewolucji Konsumenckiej oraz Wiarygodności Ekonomicznej Państwa. Uczestnikami wydarzenia byli studenci i pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także zaproszeni goście. Gospodarzem Sympozjum był dr Michał Kudłacz z Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UEK.

Podczas pierwszego dnia Sympozjum mieliśmy okazję uczestniczyć w rozmowach i debatach przedstawicieli świata biznesu i nauki. Zastanawialiśmy się nad pojęciem konsumenta oraz nad tym, w jaki sposób się on zmienia. Nie mogło oczywiście zabraknąć tematu sztucznej inteligencji w tym kontekście. Do końca tego dnia pozostaliśmy przy temacie zmian i przemian zarówno nas, jako społeczeństwa, ale również zmian w elektromobilności.

Partnerem Strategicznym tego dnia była Grupa Żabka.

„Wiarygodność Ekonomiczna Państwa” to temat przewodni drugiego dnia Sympozjum, podczas którego debatowaliśmy m.in. na tematy wojny w Ukrainie i ich konsekwencji dla Unii Europejskiej oraz wiarygodności społecznej państwa. Nie zabrakło także czasu na przedstawienie ważnego dla nas raportu „Indeks wiarygodności ekonomicznej Polski”. W tym dniu miał również miejsce Wykład Mistrzowski pt „Rosja – Ukraina: zderzenie cywilizacji?” wygłoszony przez prof. dr hab. Adama Daniela Rotfelda – Ministra Spraw Zagranicznych w 2005 r.

Wśród tradycyjnych punktów programu nie zabrakło też wręczenia nagrody Przyjaciela Sympozjum im. dra Aleksandra Kowalskiego, którą otrzymał prof. dr hab. Juliusz Gardawski.

Zdjęcia oraz materiały video z wystąpień znaleźć możne tutaj: https://sympozjumgap.pl/sympozjum54/

Filmowe podsumowanie znaleźć można TUTAJ

Organizatorami Sympozjów są: Fundacja GAP, Kolegium GAP na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Agencja Artystyczna GAP

Skip to content