Czwarta edycja OPEN EYES ECONOMY SUMMIT!

Czwarta edycja OPEN EYES ECONOMY SUMMIT!

Open Eyes Economy Summit to prawdopodobnie najbardziej nietypowy kongres w Polsce: dwa dni jak soczewka skupiają najważniejsze współczesne trendy społeczne i myślowe.

OEES 4 19–20 XI 2019 to kolejna okazja, aby zaproponować sposoby wyjścia z kryzysu, w jakim znalazł się współczesny świat. O ochronie lasów deszczowych przed zagrożeniem ze strony przemysłu naftowego opowie Alberto Acosta – były Minister Energetyki i Górnictwa Ekwadoru, który stanął w obronie dżungli i zamieszkujących ją plemion. Nancy Githaiga z WWF Kenia przypomni o potrzebie zmiany relacji między ludźmi i naturą. O moralności w życiu publicznym porozmawiają ksiądz Adam Boniecki i Magdalena Środa. Szymon Hołownia zada pytanie o chciwość – jeden z grzechów głównych współczesnego konsumpcjonistycznego społeczeństwa.

W dyskusji o odpowiedzialności w branży tekstylnej i modowej wezmą udział m.in. Marek Rabij i koncern LPP, z kolei Subindu Garkhel z Fairtrade International ponowi pytanie #whomademyclothes? O specyfice i wyzwaniach Trójmiasta podebatują jego prezydenci. O markach czempionach porozmawiają m.in. kobiety na kierowniczych stanowiskach – Dominika Bettman i Izabela Helbin. O wartościach i sposobie ich językowych reprezentacji w debacie publicznej opowie sam profesor Jerzy Bralczyk.

To tylko skromna część tego, co czeka tych, którzy zdecydują się wziąć udział w OEES 2019.

Kongres od wielu lat wspierają niezwykli ludzie, wielkie marki, samorządy (m.in. Kraków PL, Wrocław i Małopolska), ważne instytucje (m.in. Pracodawcy RP), największe ośrodki akademickie (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i znaczące redakcje (Dziennik Gazeta Prawna, RMF FM, Interia).

Open Eyes Economy Summit to dwa dni prowokowania, debatowania i szukania porozumienia. To wszystko w nietypowej dla kongresów, świeżej, dynamicznej formule – intelektualnych potyczkach między zwolennikami różnych stanowisk, sesjach inspiracyjnych i okrągłych stołach.

BILETY ➡  https://oees.pl/bilety-2019/

WYDARZENIE NA FACEBOOKU  ➡  https://www.facebook.com/events/2322193254671095/

Do zobaczenia w listopadzie w ICE Kraków Congress Centre!

Skip to content